כיצד ניתן להסיר קעקועים?הסרת קעקועים

היו זמנים שבו עשיית קעקוע אחד או יותר היו פופולריים ואופנתי- בייחוד כשהיינו צעירים . מבחינת המספרים: ל- 45 מיליון אזרחי ארה"ב יש קעקוע אחד או יותר על גופם, וכמעט 17% מהם מצטערים על החלטתם לעשות קעקוע. אז מה ניתן לעשות כשאתה מתבגר ופתאם מבין שהקעקוע שעשית בצעירותך לא כל כך מתאים לך עכשיו בבגרותך?

בשנים האחרונות גדל מספרן שלה מרפאות המציעות הסרת קעקועים – ולא בכדי.

אז אם גם לכם יש גם קעקוע וחרטה על המעשה, בואו לבדוק מהן האפשרויות שלכם להסרת הקעקוע.

הסרה כירורגית


זהו ללא ספק הנוהל היקר ביותר. זה דורש חיתוך קעקוע ולאחר מכן תפירת העור יחד. זה משאיר צלקת והעלות תלויה בגודל של הקעקוע ואת המוניטין של המרפאה. בדיוק כמו כל ניתוח אחר, יש לו כמה תופעות לוואי כמו כאב, הרדמה, צלקת והסרת חלק נרחב מהעור ולכן נדרשת תקופת התאוששות.

הסרת קעקוע לייזר


הלייזר יכול להסיר כל גודל קעקוע ובכל הצבעים. קרן הלייזר עוברת דרך העור ואנרגיית האור מהלייזר פוגעת בפיגמנט הצבע ומחלקת את הדיו של הקעקוע לתוך חלקיקים זעירים.   המערכת החיסונית מעבירה את אותם חלקיקים כל הדרך החוצה מהגוף. ככל שהמערכת החיסונית שלך טובה יותר- כך הסרת הקעקוע תתבצע טוב יותר ומהר יותר.   צבעים כהים קלים להסרה, כגון שחור וירוק, עם זאת, צבעים אחרים קשה להסיר ויכול להיות שצצטרך מספר רב יותר של טיפולים להסרה.

רוב האנשים צריכים מספר מפגשים כדי להסיר לחלוטין את הקעקוע. מספר הטיפולים הנדרשים תלוי בגודל, בעיצוב, בצבע של הקעקוע, כמו גם סוג העור.
תופעות הלוואי האפשריות הן דימום, נפיחות, אדמומיות ושלפוחיות.

קרם להסרת קעקוע

זוהי ללא ספק הדרך הזולה ביותר להסיר קעקוע אבל עד כה, לא ידוע על אף קעקוע שאכן הוסר בצורה זו בצורה מוחלטת. ברוב הקרמים ישנו חומר כימיקלי אשר גורם להבהרת פיגמנט העור, אולם זה גורם להבהרת העור מעל הקעקוע ולא להבהרת הקעקוע עצמו. ישנם סוגי קרמים אשר מכילים פילינג, או חומצה קוסמטית המשמשת כפילינג העור, וישנם קרמים שאפילו מכילים קליפות אגוז מעורבב בתוך הקרם אשר מסייע לקלף את העור. אנשים קונים את הקרמים הללו בגלל ההבטחה כי זה נעשה ללא כאב ולפעמים זה עובד עבור קעקועים בהירים או קטנים אם תמשיכו להשתמש בו במשך תקופה ארוכה.