טיפול למיצוק פניםטיפול למיצוק פנים

הפנים שלנו הם אלו שעושים את הרושם הראשוני כלפי אנשים אחרים שלא מכירים אותנו. לכן למראה הפנים יש השפעה רבה על תחושת ההערכה והביטחון העצמי שלנו, ואנו נעשה כמה שיותר כדי לטפח את מראה הפנים ולהיראות במיטבנו. ניתן לומר גם כי הפנים משקפות מאוד את התחושות הכלליות שלנו, לטובה או לרעה.

לדוגמה לאחר לילה קשה ללא שינה, ניתן לראות שאנו זקוקים לכמה שעות שינה חסרות על פי מראה הפנים שלנו – העיניים מעט סגורות מבדרך כלל, העור נראה רפוי וחסר חיים ובאופן כללי מראה הפנים נראה עייף ומותש. במצבים כאלו שינת לילה טובה תוכל להחזיר את מראה עור הפנים החיוני והיפה במהירות ובקלות, אך ישנם מקרים כי מראה עור הפנים ניזוק והוא זקוק לשיקום אסתטי.

גורמי פגיעה במראה עור הפנים

  • אקלים – למזג האוויר יש השפעה מהותית על מראה העור בכלל ומראה עור הפנים בפרט. ידוע כי לקרינת השמש יש השפעות שליליות על מראה העור, ולכן יש צורך למרוח באופן קבוע מקדם הגנה להגנה על העור. מצד שני, גם למזג אוויר קריר כמו בחורף יש השפעה שלילית כמו יובש קיצוני השורר באוויר, כך שהוא משפיע לרעה על מראה העור.
  • גיל – לא סתם קיימת האמרה "עור חלק כמו של תינוק". לתינוקות רכים יש עור חלק ונעים למגע במיוחד, זאת מכיוון שהעור שלהם נמצא בשלב ההתחלתי של היום, והוא אינו נחשף לנזקים סביבתיים שונים. אך יחד עם זאת, גם לגיל יש השפעה על מראה הפנים. זוהי הסיבה מדוע אנשים בגיל השלישי סובלים ממראה עור נפול ולא חיוני כמו בעבר.
  • מחלות עור – ישנם אנשים הסובלים ממחלות עור שונות, וגם כאלו הפוגעות בעיקר במראה עור הפנים. בעיות כמו אקנה, סבוריאה, אסתמה של העור משפיעות על מראה עור הפנים ולעיתים טיפול לא נכון עלול להשאיר צלקות.

כיצד ניתן לשקם את מראה עור הפנים

אחד מהטיפולים הנפוצים ביותר הוא ניתוח מתיחת פנים, כך שגם בגיל מבוגר ניתן ליהנות ממראה עור בריא וחיוני אולם זהו ניתוח פולשני. כיום קיימים טיפולים איכותיים לשיפור ומיצוק עור הפנים באמצעות גלי רדיו אשר אינם פולשניים ומשפרים את מרקם העור ללא כאב.